Stories

Adriyatik’in İncisi Dubrovnik’te Romantik Bir Balayı

Hırvatistan’ın popüler tatil merkezi Dubrovnik, balayı çiftlerine romantik anlar vaat ediyor.
Altstadt_Dubrovnik
Dubrovnik’te Romantizm Dolu Bir Gün Geçirmek için…
Güne Dubrovnik’in kalabalık caddelerinden kaçarak başlamaya ne dersiniz? Şehirde romantik bir piknik için en iyi yer Gradac Parkı’dır. Yüzlerce yıllık binaların ve eski şehrin evlerine ait şirin kırmızı çatılarının yarattığı sıcak manzarayle çevrelenen Gradac Parkı, sevimli bir gölet ve fıskıyeye de ev sahipliği yapar. Parkta piknik yapmak için en ideal zaman tabii ki çiçeklerin açtığı, tüm parkın hayranlık uyandırıcı, yeşil bir renge büründüğü bahar aylarıdır. Lezzetli Dubrovnik şarapları ve yerel peynirlerle hazırlanan sandviçlerle başbaşa dinlendirici saatler geçirebilir, yeşilin, manzaranın ve fıskıyenin rahatlatıcı şırıltısının tadını çıkarabilirsiniz.

Banje-Beach

Akşamın ilk saatlerinde Banje Kumsalı’na giderek birklikte günbatımını izlemek, Dubrovnik’te yapılabilecek romantik gezilerden bir diğeridir. Güneş eski şehre ve surlara o gün için son bir kez dokunurken, minik çakıl taşları ile kaplı kumsalda bu manzaranın keyfini sürebilirsiniz. Bu muhteşem manzarayı seyretmek için bir diğer seçenenekse sahil boyunca sıralanmış cafe ve barlardan birinde oturmak olacaktır.
Başbaşa Romantik Bir Yemek
Eski şehrin dar sokaklarının ne kadar çok lezzete ev sahipliği yaptığını bir bilseniz… Şehrin yerlisi değilseniz uygun fiyatlı, romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanları bulmakta zorlanabilirsiniz. Dalmaçya mutfağının en popüler lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlardan biri Sıroko 1 numarada yer alan Proto romantik ve geleneksel bir yemek için idealdir. Sarımsaklı karides, beyaz şarap ve maydonoz salatası tatmak isteyebileceğiniz lezzetler arasında.
Dubrovnik_view_from_ocean
Şehir surlarının hemen içerisinde yer alan Dubravka 1836, oldukça büyük ve gösterişli bir terasa sahiptir. Restoranın büyüklüğü, eşinizle size mahremiyet de sağlayacaktır. Adriyatik manzaralı terasta buzlanmış bardaklarda beyaz şarabınızı yudumlarken denizden gelen esinti ile keyifli bir sohbete dalabilirsiniz.
Hareketli Dubrovnik Geceleri
Dubrovnik’te geceler oldukça hareketli geçer. Eski şehir gece yaşamı konusunda diğer popüler Avrupa şehirlerini aratmayacak hareketliliktedir. Sabaha kadar açık olan kulüp ve barlar eğlenmek isteyen çiftler için sınırsız eğlence sunar. Günbatımının keyfini canlı müzik eşliğinde çıkarmak isteyen çiftler Troubadour Hard Jazz Cafe’yi ve Café Buza’yı ziyaret edebilirler.
Dubrovnik’te unutulmaz bir balayı hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Leave a comment