Stories

Chanel’in Dubai Çıkartması

Chanel Cruise 2014-15 Koleksiyonu geçtiğimiz hafta Dubai’de unutulmaz bir şovla tanıtıldı.

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld, Chanel için tasarladığı kollesiyonlar için düzenlediği şovlarda, lüks kavramını zorlamayı hep sevmiştir. Geçmiş yıllarda Singapur, Venedik, Versailles Sarayı gibi dünyanın birçok popüler yerinde gerçekleştirdiği moda şovunun bu seneki mekanı, Dubai’nin, egzotik ve insan yapımı adalarından biri oldu.
17_Chanel-Cruise
Şov, tam da onun beklediği gibi geçti ve moda dünyasında çok konuşuldu.

chanel12

Ziyaretçilerin adaya ulaşımının botlarla gerçekleştirildiği şov, bu hafta moda dünyası gündeminin ilk sıralarındaydı. Chanel Cruise 2014-15 koleksiyonunun tanıtıldığı şovda üzerinde bembeyaz kumlardan başka hiçbir şey bulunmayan bu çorak ada, Karl Lagerfeld’in becerikli ellerinde birkaç haftada egzotik bir cennete dönüştü. Moda, sinema ve müzik dünyasının yanında, Arap dünyasından birçok prensesin de teşrif ettiği şovda, markanın kurucusu Coco Chanel’in bayıldığı ortadoğu motifleri esintili, göz alıcı kıyafetler sergilendi. Baştan ayağa kadar uzanan, uçuşan kumaşlar ve mum ışılarıyla aydınlatılan adada ‘Arap Geceleri’ni aratmayacak bir ambians yaratılmıştı.

chanel11

 Dubaili bir prense ait olan adanın şova hazırlanması için 2.5 milyon dolar harcandı.

14_Chanel-Cruise

Şovun gerçekleştirildiği, mekanın yani Tent’in (Çadır’ın) dış kaplaması tamamen ahşaptan yapıldı ve inşaasında geleneksel Arap mimarisinden esinlenildi. Ziyaretçilerinin adaya giriş yaptığı küçük limana yapay palmiyeler yerleştirilerek egzotik tema zenginleştirildi. Ziyeretçiler şovu fenerlerle aydınlatılan yumuşa yastıkların üzerinden izledi.

Leave a comment