Stories

Cümle Aileyle Kıbrıs Seyahati

1

Çocuklu ailelerin yaz tatili için en büyük endişesi cümleten nasıl seyahat edecekleri, nerede konaklayacakları, vesaire, vesairedir… Bu yaz tatilinizi Kıbrıs’ta geçirmeyi planlıyorsanız bu aslında hiç de düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Sizin için endişelerinizi bir kenara bırakmanızı sağlayacak, çocuk dostu otel önerileri ve tatilinizi kolaylaştıracak ipuçları hazırladık.
Anne ve babaların aklına hep aynı sorular takılır. Tatile çıkarken “annemlere mi bıraksak, yoksa hep beraber mi gitsek”? Tüm yılın yorgunluğunu atacağınız tatilinizde aklınız sürekli çocuğunuzda mı olacak yoksa dinlencenizden feragat mı edeceksiniz? Neyse ki çocuk dostu oteller sayesinde miniğinizden ayrı bir tatil geçirmek zorunda değilsiniz, üstelik kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Öncelikle yolculuk için ipuçlarına değinelim:

• Yolunuzu kısa tutun. “Anne ne zaman geleceğiz?” sorularını böylece en aza indirebilirsiniz.
• Yanınıza çok fazla eşya almayın. Çocuklarınızla birlikteyken hem onlara hem de bavullarınıza sahip çıkmanız gerekecek.
• Çocuğunuzun kullandığı ya da sıklıkla ihtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınızda bulundurun. Gece yarısı miniğinizin ateşlenme ihtimalinin olduğunu unutmayın.
• Çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları yanınıza alın. Ona ilgisini çekecek yeni bir oyuncak alın. Yol boyunca çocukları oyalamak için oyuncaklar (hele ki yenileri) birebir!
Konaklama yerlerinin özelliklerine dikkat!
Konaklama yerinizi seçerken otel hizmetlerini detaylıca inceleyin ve aşağıdaki soruların cevabının “evet” olmasına dikkat edin.
• Otelin çocuk kulübü, oyun parkı var mı?
• Çocuk havuzu bulunuyor mu?
• Bakıcı hizmeti sağlanıyor mu?
• Yemek menülerinde çocuklar için neler var?
• Çocuk yatağı bulunuyor mu?
• Çocuklar için animasyon bulunuyor mu?
• Sağlık hizmetleri neler?
• Havaalanına yakın mı?

Örneğin, Kıbrıs’taki tatil için Kaya Artemis Resort ve Acapulco Beach Resort çocuklu aileler için biçilmiş kaftan.

Kaya Artemis Resort

Magosa Bafra’da yer alan Kaya Artemis Resort Kıbrıs’ın çocuk dostu otellerinden. Ercan Havaalanı’na 75 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otelde doktor ve bebek bakıcısı hizmetleri veriliyor. Otelde 4-12 yaş arası çocuklar için çocuk kulübü, oyun alanı, mini disko, animasyon ve spor aktiviteleri bulunuyor. Çocuğunuz yeni edindiği arkadaşları ile mini klüpte eğlenirken siz de aklınız onda kalmadan tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Havuz konusunda da çocuklar da unutulmamış. Oteldeki iki kaydıraklı çocuk havuzu miniklerin ilgi odağı ve neşe kaynağı. Ayrıca Kıbrıs’ın en büyük aqua park’ı da Kaya Artemis Resort’ta.
Rezervasyon ve uygun fiyatlı konaklama bilgisi için burayı inceleyebilirsiniz.

Acapulco Resort & Convention & SPA

Girne Merkez’e 8, Ercan Havaalanı’na 35 kilometre uzaklıkta bulunan Acapulco Resort, havaalanına oldukça yakın. Otelin 5-12 yaş arası çocuklar için saat 17.00’ye kadar hizmet veren bir çocuk kulübü bulunuyor. Acapulco Resort’ta miniklerin bayılacağı 5 kaydıraklı bir aqua park’ın yanında açık ve kapalı çocuk havuzu bulunuyor. Otelin plajında yer alan lunapark çocukların eğlenmesi ve sosyalleşmesi için düşünülmüş. Acapulco Resort’da hemşire hizmeti de veriliyor.
Rezervasyon ve uygun fiyatlı konaklama bilgisi için burayı inceleyebilirsiniz.

 

Leave a comment