Stories

Dünyanın En Görkemli 5 Havuzu

Sıcaklığıyla zaman zaman bunaltan yaz günlerinde, uzun bir havuz keyfine hangimiz hayır diyebiliriz ki? Hele ki konu dünyanın en görkemli havuzlarıysa, fotoğraflara bakıp iç geçirmemek elde değil.
Alila Villas, Bali, Endonezya
Alila-Villas-Uluwatu-cabana
Uçsuz bucaksız yeşilliklerin ve masmavi denizin ortasında küçük bir cennet. Alila Villas’ın havuzu, önünde sereserpe uzanan denizi ufuk çizgisine dönüştürüyor.
San Alfonso del Mar, Şili

kristal lagün

San Alfonso del Mar’ın uçsuz bucaksız havuzunda Şili’nin tadını çıkarabilirsiniz. Crystal Lagoon isimli 1 kilometre uzunluğundaki bu havuz aynı zamanda dünyanın en büyük havuzu ünvanını da haklı bir gururla taşıyor. Havuz tamamen deniz suyu ile doldurulmuş ve 36 metre derinliğinde.
The Springs Resort and Spa, Arenal, Kosta Rika

The Springs Resort and Spa Costarika

Halen aktif olan Arenal Yanardağı’nın görkemli manzarasıyla huzur ve şifa dağıtan bu havuz, sıcak ve soğuk su kaynakları ile misafirlerine tazelenme garantisi sunuyor. Havuzun yanardağın tehlikeli bölgesinin dışında olduğunu da söyleyelim.
The Cambrian Hotel, Adelboden, İsviçre

The Cambrian Hotel, Adelboden, İsviçre

Tropikal iklimleri arkamızda bırakıp İsviçre’nin Alp Dağları eteklerindeki Adelboden’e gidiyoruz. Cambrian Otel’e ait olan ve insana sonu yokmuş hissi veren bu havuz özel ısıtma sistemine sahip.  Otel misafirleri Alp Dağları’nın karla kaplı doruklarını izlerken sıcacık havuzda huzur buluyor.
Ubud Hanging Gardens, Bali, Endonezya

Ubud Hanging Gardens Bali-Indonesia

Bali eşsiz doğası ile ziyaretçilerini her zaman kendine hayran bırakmayı biliyor. Ubud Hanging Gardens’ın bahçeleri, bildiğimiz bahçelere hiç benzemiyor. Kıvrıla kıvrıla dönen sonsuzluk havuzu, çevredeki manzarayla bütünleşiyor.

Leave a comment