Stories

Balayı Planı için 7 Püf Noktası

Sonunda evlilik telaşı bitti! Uzun davetli listelerinden, düğün mekanına, ikramlardan gelinlik ve damatlığa, perdelerden, oturma takımına kadar uzanan yorucu bir süreci geride bıraktınız. Sıra ruh eşinizle evliliğinizin ilk romantik gezisinde; balayınızda! Sizi binlerce seçenek ve 7 kıtaya uzanan bir macera bekliyor… Peki bunca seçenek arasında, sizin balayınız hangisi olacak?

Balayı Tatiliniz

Kimi çiftler için düğünplanlarından bile önce gelir balayı planları… Başbaşa verip hayaller kurulur, uzun uzun araştırmalar yapılır çünkü hayatlarınızı birleştirdikten sonra birlikte çıkacağınız ilk tatil gibisi yoktur… Yeşillikler içinde başbaşa geçirilecek huzurlu saatler, birlikte yaptıracağınız dinlendirici masajlar, bembeyaz sahillerde sıcacık güneşin altında birbirinize gülümseyerek uzanmak, okyanusun renklerini beraber keşfetmek, romantizm dolu egzotik akşam yemekleri… Bu kadar fazla seçenek arasında sizin için en doğru balayına karar vermek oldukça zor.

Evliliğinizin ilk tatilini unutulmaz kılmak için önemli olan hem eşinizin hem de sizin ortak zevklerinize uygun bir balayı planı yapmaktır. 7 kıtaya uzanan seçenekler arasından, sizin için doğru olanı bulabilmeniz için size 7 maddelik bir liste hazırladık.

  • Birlikte yapmaktan hoşlandığınız aktiviteleri belirleyin. Plajda geçirilecek uzun saatler her çiftin hayalindeki balayı olmayabilir. Kızgın güneşin altında safariye çıkmanın da seçenekleriniz arasında olabileceğini unutmayın.
  • Balayı bütçenizi, seyahat destinasyonunuza karar vermeden önce hazırlayın. Ekstradan kullanabileceğiniz bütçeyi belirleyin.
  • Erken rezervasyon turlarını takip edin.
  • Mutlaka bir tatil danışmanına başvurun. Hem bütçenize uygun seçenekler hakkında fikir sahibi olursunuz hem de gideceğiniz yerin mevsimsel/kültürel özellikleri ve yapılabilecek aktiviteler hakkında ilk elden sağlıklı bilgiler edinerek, kötü sürprizlerden uzak durursunuz.
  • Balayı aktivite listesi hazırlayın. Zamanınızı verimli kullanmak önemli ama unutmayın bu plana sıkısıkıya sağdık kalmak zorunda da değilsiniz… İstediğinizin zaman tembellik de yapabilirsiniz. Önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz.
  • Balayına düğününüzün hemen ardından çıkacaksanız ve yurtdışı seyahati planlıyorsanız, rezervasyonunuzu evlendikten sonra alacağınız soyadı üzerinden yaptırmayın. Seyahatiniz boyunca kullanacağınız yasal belgelerinizde yer alan kimlik bilgilerinizi kullanının.
  • Tüm dolabınızı yanınızda götürmek zorunda değilsiniz! Balayı bavulunuzu hafif tutun, böylece hem tatiliniz sırasında yapacağınız alışverişler için yeriniz olur hem de başbaşa getireceğiniz bu romantik günlerde kocaman bavulların arasında kaybolmazsınız.

Mutluluklar!

Leave a comment