Stories

İlginç Oteller

Son kaldığınız otelden memnun ayrıldınız mı; yoksa servis çok mu yavaştı? O zaman izin verin, size ziyaretçilerinin servis hızını hiç ama hiç umursamadığı inanılmaz otellerden bahsedelim.  Bu otellerin ziyaretçileri zürafalarla karşılıklı kahve yudumluyor, Polonya ve Almanya’ya kuşların gözünden bakıyor ve koskoca otelin tek misafiri oluyorlar. Bu oteller bildiğiniz otellere hiç mi hiç benzemiyor.
Droog Amsterdam

Droog Amsterdam

Bu otel sadece tek odalı! New York, Tokyo ve Amsterdam’da mağazaları bulunan ünlü tasarım markası Droog’un Amsterdam’da hizmete açtığı bu otelin sadece tek bir odası var. Bu tek odada kalmak için çok ama çok şanslı olmanız gerekiyor. Hotel Droog Amsterdam’ın merkezine oldukça yakın olan  17. yüzyıldan kalma 700 metrekarelik tarihi tekstil loncasında ziyareçilerini ağırlıyor. Otelin içerisinde Droog tasarımları, dünyaca ünlü modacılara ait kıyafetlerin satıldığı Kabinet ve özenle seçilmiş kozmetik ürünlerini bulabileceğiniz Cosmania mağazaları bulunuyor.

Droog Amsterdam Bahçe

Droog Amsterdam’ın ziyaretçilerinin içini huzur ve neşeyle dolduran peri bahçesi de görülmeye değer. Kuşların, böceklerin ve ziyaretçilerinin bir arada dinlendiği bahçe, yapay ve doğal malzemelerle oluşturulmuş. Kullanılan yapay malzemelerin Droog tasarımcılarının elinden çıkmış olması da bahçeyi eşsizleştiren diğer bir özellik.
Jested Oteli, Çek Cumhuriyeti

Jested Oteli

Bu retro futuristik otel Çek mimar Karel Hubáček tarafından tasarlanmış. Jested Dağı’nın zirvesine kurulan binanın iç ve dış tasarımı 60’ların futuristik tasarım anlayışını yansıtıyor. Dağın zirvesinde doğal bir siluet yaratmak amacıyla tasarlanan bina, zamanında oldukça modern bir görünüm sergilesede günümüzde kolaylıkla dev bir televizyon antenine benzetilebilir.

jested_c8a30fe884

Hem otel hem de restoran olarak kullanılan bina  1966-1973 yılları arasında inşa edilmiş ve Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından Perret ödülüne layık görülmüş. 1960’ların uzay çağı algısını yansıtan sarı aplikleri ve sallanan yumurta biçimindeki koltukları ile 60’larda uzay çağına ait sıfatını hak ediyormuş.

Jested Oteli

Otelin tasarımı güncelliğini yitirse bile başka hiçbir yapının sahip olmadığı bir özellik sunuyor ziyaretçilerine; Çek Cumhuriyeti’nden kuş bakışı görünen  Almanya ve Polonya toprakları manzarasını…
Giraffe Manor, Kenya

Züraafa Oteli

Kenya’nın başkenti Nairobi’nin merkezine 30 dakika uzaklıktaki otel 1932 yılında inşa edilmiş. Otel ziyaretçilerini buraya çekense,  ne 140 hektarlık alana yayılan otele ait orman, ne de sahip olduğu nefes kesen Ngong Tepeleri manzarası…

Giraffe Manor Kenya

1974 yılında oteli satın alan çift iki zürafa yavrusunu evlat edinip, onlara otelin ormanında bakmaya başlamış. Seneler geçtikçe bu iki yavrudan oluşan minicik aile büyüyerek, upuzun bir aileye dönüşüyor.

Giraffe Manor Kenya

Dünyanın dört bir yanından gelen seyyahları kendine çeken de bu otelde yaşayan zürafa ailesi işte.  Giraffe Manor’da bir zürafa ile karşılıklı kahve içebilir ya da onları sofranızda ağırlayabilirsiniz.

Giraffe Manor Kenya

Ayrıca otelin mutfağının da takdirinizi kazanacağı konusunda size garanti verebiliriz.

Leave a comment