Stories

Disneyland Paris Sizi Çağırıyor

Geçtiğimiz haftalarda çocuklar zorlu bir okul dönemini geride bıraktı. Karneler alındı, yaz tatili başladı… Bu yaz ona sihirli bir hediye vermeye ne dersiniz? Birlikte Disneyland Paris’te hayal dünyasına bir yolculuk yapabilirsiniz. Uyuyan Güzel’den bir öpücük alıp, Donald Duck’ın kuyruğunu çekmek, Pamuk Prenses ile yanyana fotoğraf çektirmek kulağa hoş geliyor değil mi?
Disneyland Paris Avrupa’nın en çok ziyaret edilen eğlence merkezlerinden biri… İçerisinde Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park yer alıyor. Ben orada ne yaparım diye düşünmenize hiç gerek yok. Disneyland çocuklar için yaratılmış ama büyükler de göz ardı edilmemiş. Aynı alanda aynı disneyland karakterini ikinci kez göremeyeceğiniz şekilde organize edilen eğlence merkezinde tüm satıcıların Disneyland karakterleri olması da cabası…

disneyland-e1322221701908

 

Neler Yapılır?
Hız Trenlerini sever misiniz? O zaman olmanız gereken yer Disneyland! Eğlence parkının en popüler aktivitelerinden hız trenlerine büyük bir yer ayrılmış. Zorlu yolları sevenler ve biraz heyecan benim için yeterli diyen çocuklu aileler için çeşitli hız treni konseptleri oluşturulmuş.

Space Mountain parkın en zorlu hız treni parkuruna sahipken, biraz heyecana hayır demem diyen yetişkinler “The Twilight Zone Tower of  Terror”e bayılacaklar. Indiana Jones’un maceralarına ortak olmak isteyenler “Indiana Jones and the Temple of Peril” hız treninde dünyanın en ünlü arkeoloğu ile maceraya katılabilirler… Disneyland Paris’te hız treni macerası bu kadarla da kalmıyor; “Big Thunder Mountain”, “Rock n’ Roller Coaster starring Aerosmith”, “Buzzy Lightyear Laser Blast”, “Pirates of the Caribbean”, “It’s a Small World”, “Star Tours”, “Crush’s Coaster”, “Phantom Manor”  yüreğinizi hoplatmaya hazır sizi bekliyor.

Unutulmaz Disney Şovları
The Lion King müzikalinden, birçok Disney karkaterini bir arada görebileceğiniz Animagique’e, Armageddon’un asteroidler tarafından parçalanışına tanıklık edeceğiniz “Armageddon Special Effects”e ve Tarzan’a sizi içine çeken birçok şov ile Disneyland ziyaretinizi perçinleyebilirsiniz.
Yeme İçme
Cafe Mickey’den McDonald’s a uzanan restoran seçenekleri ile Disneyland Paris’te dilerseniz çok şık bir restoranda yemek yiyebilir ya da fast food restoranlarında hızlı bir öğün tercih edebilirsiniz.
Ne Zaman Gitmeli?
Beklemekten hoşlanmıyor musunuz? O zaman gidiş tarihinizi iyi ayarlamalısınız. Ziyaretçi sayısı Eyfel Kulesi’ni aşan Disneyland’de karşınıza bekleme süresi 45 dakika tabelaları çıkması olası!
Nasıl Giderim?
Muhteşem Disneyland otellerinde konaklamak, parkın tadını uzun uzun çıkarmak için farklı tur paketlerinden yararlanabilirsiniz. 7 yaşa kadar olan çocuklardan ücret almayan oteller aynı zamanda 7-11 yaş arası çocuklar için de indirimler sağlıyor. Uçak dahil tur paketleri hakkkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilir, özel paket fiyatları hakkında bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Map Location

Leave a comment