Stories

Hangi Ülkeler Türkiye’den Vize İstemiyor?

Vizesiz Seyahat
Vize başvurusu yapmak seyyahların canını sıkan işlemlerin başında gelir. Vize işlemleri için gerekli belgeler neler? Acaba vize alabildim mi? Türk seyyahlar seyahat edecekleri 138 noktada bu sorularla karşı karşıya kalıyor. Bazen de hayallerine vize nedeniyle veda etmek zorunda kalıyorlar.  Üstelik bazı ülkelerden vize almak da katı şartlar nedeniyle oldukça güç. Hal böyle olunca seyyahın vize çilesi de bitmiyor.  Seyyahlar için başka bir seçenek de Türkiye’yeden gelecek ziyaretçilerden vize istmeyen ülkeler. İşte size bu ülkelerde vize yok!
Sri Lanka ve Maldivler’e Vizesiz Seyahat Edebilirsiniz

Maldivler (1)

Hint Okyanusunda adeta suyun üzerimde uyuyan bu mercan adaları, dalış meraklıları ve güneş arayanlar için bir cennet… Sri Lanka ve Maldivler, lüksün, romantizm ve tropikal dünyanın tarifi gibi. Maldivler, 26 doğal atol ve 1000′den fazla adası, turkuaz lagünleri, mükemmel beyaz kumsalları ile son cenneti andırıyor. Okyanus üzerinde kurulu bungalovları, cam berraklığındaki suyu ve palmiye ağaçları arasındaki hamaklarıyla geçireceğiniz tatilin ipuçlarını fısıldayan Hint Okyanusu’ndaki bu yer, sizi hayatın tüm telaşlarından bir anda soyutlayacak.
Rusya Türk Seyyahlardan Vize İstemiyor

Saint Petersburg

Soğuğa inat gökyüzünü ateş rengiyle yaran kuleler, muhteşem bir geçmiş, çığır açan devrimler, derin bir tarih ve edebiyatın klasiklerini dünyaya armağan eden, sanatın, kültürün ve ihtişamın başkentleri Moskova ve St. Petersburg… Birisi Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden diğeri ise Rusya’nın her anlamda simgesi…  Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri ve çarlık mimarisinin önemli örneklerinin izini süreceğiniz St. Petersburg ve Moskova’da birbirinden güzel iki tur programı sizleri bekliyor.
Şarm El Şeyh’in Güzelliklerini Vizesiz Keşfedebilirsiniz
Şarm El Şeyh

Şarm El Şeyh

Asya ile Afrika’yı birleştiren Sina Yarımadası’nın ucundaki Şarm el Şeyh, bir zamanlar az bilinen bir yerken bugün seçkin uluslararası otel zincirlerinin rağbet ettiği etkileyici bir tatil kentine dönüştü. Şarm el Şeyh, bir zamanlar sadece basit bir hayat için yetecek kadarını sunan, küçük bir Bedevi balıkçı köyüydü. Balık çeşitleriyle zengin, temiz, berrak bir deniz ve yer yer yeşil vahalarla bezenmiş uçsuz bucaksız ve inişli çıkışlı kızıl çöl manzarası… Şarm el Şeyh’in kendine özgü kültürünü ve gelişimini anlamak için önce Sina’nın ruhunu anlayabilmek gerek. Bu uzak topraklar çoğu insan için özel bir anlam taşır. Bunun nedeni, belki bölgenin coğrafi çeşitliliği, Mısır anakarasından farklılaşan kültürü ya da burada bulunan arkeolojik kalıntıların çeşitliliğinin getirdiği bir gizem olabilir.
Tayland’da Denizin ve Güneşin Tadını Vizesiz Çıkarın!

Phi Phi Thailand

Görkemli tapınakları, eski ile yeninin çarpıcı çelişkisi ve Güneydoğu Asya’da sömürge haline gelmemiş tek ülke olan Tayland’ın başkenti Melekler şehri Bangkok… Muhteşem doğası, yemyeşil berrak denizi, bembeyaz kumsalı ve çılgın gece yaşamı ile Phuket… Dünyanın en çağdaş caddelerindeki gökdelenler ile ilkel sokakların birlikte varlıklarını sürdürdükleri Singapore…  Asya’nın en egzotik destinasyonları… Muhteşem sahilleri ile dalış meraklılarının, sahip olduğu doğal güzellikleri macera tutkunlarının, eşsiz tapınakları ve zengin tarihi ile kültür meraklılarının, SPA seçenekleri ile sağlık düşkünlerinin vazgeçilmez adresi Uzak Doğu…
Ukrayna ve Kırım’da Türk Seyyahlardan Vize İstemiyor
Pechersk Lavra'nın Dinyeper Nehri'nden Görünümü

Pechersk Lavra’nın Dinyeper Nehri’nden Görünümü

Ukrayna ve Kırım güzelliklerle örülü bin bir renkli bir bahçe… Öyle ki burayı gezerken Tarkovski filmlerinin muhteşem görselliği ile Puşkin dizelerinin büyülü gücünü duyumsayacaksınız. Özellikle tarih boyunca Anadolu ile köklü ilişkiler kuran Kırım, kültür coğrafyamızda hiç de yabancı olmadığımız bir diyar. Ukrayna’nın Karadeniz’deki yarımadası tıpkı Anadolu gibi farklı uygarlıklara beşik olmuş, Rusya, Asya ve Avrupa kültürleri arasında önemli bir köprü rolü oynamış. Hal böyle olunca da ortaya söz konusu kültürel zenginlik çıkmış…
Güney Afrika, Zambia, Tanzanya ve Kenya’ya Vizesiz Seyhat Edebilirsiniz
Güney Afrika

Güney Afrika

Büyük ve göz alabildiğine geniş düzlükler, bozulmamış ve bakir bir doğa, … Afrika ateşini içinizde hissedeceğiniz, kıtanın ‘macera merkezleri’ unvanına sahip Güney Afrika, Zambia, Tanzanya ve Kenya… Doğal atraksiyonları ve ekstrem sporların bolluğuyla sizleri maceradan maceraya sürükleyecek.
Bir yanda görkemli manzaralar eşliğinde, doğal yaşamın hüküm sürdüğü milli parklar, dünyanın safari cennetleri, diğer yanda kilometrelerce uzanan bakir sahilleri, sıcak tropik suları, eşsiz mercan kayalıkları ile Hint Okyanusu’nun egzotik kıyıları, dünyaya armağanı doğal güzellikler… Halen orijinal yaşam tarzlarını koruyan kabilelerin bulunduğu tam bir kültür mozaiği…
Yeni Tip (Çipli) Pasaporta, Japonya Vize İstemiyor

Fuji Dağı Japonya

Japonya Türk seyyahlardan 3 aya kadar vize istemiyor. Japonya’ya seyahat edecekseniz ve ziyaret süreniz 3 aydan kısaysa vize almanıza gerek bulunmuyor. Eski tip (çipsiz) pasapor sahibiyseniz, ülkeye giriş yapmak için vize almanız gerektiğini unutmayın. Detaylı bilgi için tıklayın.

Leave a comment