Stories

Paris’te Nereye Gidilir?

Galeries Lafayette

Galeries Lafayette

Tarihi 19. Yüzyıla dayanan Paris’in ünlü alışveriş merkezi her yıl milyonlarca turistin akınına uğrar. Cam ve demirden yapılmış kubbesi ve nefes kesen ışıklandırmalarıyla 10 katlı binanın mimarisi görülmeye değerdir. Oldukça lüks olan bu alışveriş merkezinde onlarca ünlü mağazayı ziyaret edebilir ve Paris modasını yakından takip edebilirsiniz. Alışveriş merkezinin Pazar günleri kapalı olduğunu unutmayın.
Seine Nehri
Seine Nehri'nin Havadan Görünüşü

Seine Nehri’nin Havadan Görünüşü

Paris Seine Nehri üzerine kurulmuştur ve şehrin büyülü havasının başlıca kaynağıdır. Şehri ikiye bölen Seine Nehri üzerinde tekne turlarına katılarak şehri gezmeniz mümkün. Yemekli tekne turlarına katılırsanız gezinizi romantik bir yemekle de taçlandırabilirsiniz.  Seine popüler turist aktiviteleri bana göre değil diyen seyyahları da büyük bir misafirperverlikle ağırlar. Şehrin binbir güzelliğini size sunmaya oldukça istekli Ponts des Artes’de harika bir piknik yapabilir ya da hoşunuza giden bir manzarayla karşılaştığınızda banklara oturarak anın tadını çıkarabilirsiniz.
Louvre Müzesi
Musée du Louvre

Musée du Louvre

Sanat tutkunları aradıkları tatmine Louvre’u ziyaret ederek ulaşabilirler. Peki Mona Lisa’yı görmek için saatler süren bir kuyrukta beklemek yerine tüm gününüzü müzeyi keşfetmeye ayırmaya ne dersiniz?
Musée du Louvre
Müze her ayın ilk pazar günü öğrencilere ve 18 yaş altındaki kişilere ücretsizdir.
Père Lachaise Mezarlığı
Pere Lachaise

Pere Lachaise

Jim Morrison’dan Oscar Wilde’a birçok 20. Yüzyıl sanatçısının mezarlarını ziyaret etmek için Père Lachaise Mezarlığında bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.
Moules Frites
Midye ve Patates Kızartması

Midye ve Patates Kızartması

Siz ne içeceğinize karar verin yeter! Midye ve kızarmış patates ikilisinin keyfini çarmadan Paris’i terk edemezsiniz. Le Tribal Café’de bir bardak biranın yanında bedava gelen bu lezzetleri tadabilirsiniz. Kafenin teklifinin Çarşamba ve Perşembe günleri saat 9’dan sonra uygulanmaya başladığını da belirtmemizde fayda var.
Özellikle sonbahar ve kış aylarında Paris’e seyahat edecekseniz, PAris’in anlık yağmurlarını göz önünde bulundurun. Yağmurlu günlerde Paris’in tadı nasıl çıkar diyorsanız bu yazımıza da mutlaka göz atın.
Paris seyahatinizin ilk adımını atmak için tıklayın.

Leave a comment