Stories

Yeni yıla “Masal Şehri” Prag’da Girmeye Ne Dersiniz?

Bu gece Prag’da eğlence hüküm sürüyor! Nehir botları, restoranlar, barlar ve kulüpler şehrin sakinlerini eğlenceye doyurmak ve yeni yıla harika başlamalarını sağlamak için sözleşmişler…

prag

Vakit gece yarısına yaklaştığında, evlerden, kulüplerden ve barlardan çıkan insanlar 2014’ü hep birlikte karşılamak için şehrin sokaklarına dökülürler. Vltava Nehri kıyısı, Eski Şehir Meydanı ve Wenceslas Meydanı bu mutlu kalabalıkla biraz daha renklenir. Saatler 00.00’ı gösterdiğinde geceyi gündüze çeviren rengarenk havai fişekler bu masal şehrini ismine yaraşır bir şekilde aydınlatır.

pragda_yilbasi

Yılbaşı gecesi Prag yaşlıları ve gençleri, sakinliği ve yüksek sesli partileri, romantikleri ve çılgınları bir araya getirir. Bu şehirde herkes kendine göre bir eğlence bulabilir. Yılbaşı için özel menüler hazırlayan ve eğlencenin tüm gece boyunca sürdüğü restoranlardan tutun da mum ışığı ve romantik müzikler eşliğinde yenen sakin yemeklere, çılgın partilerin sabaha kadar devam ettiği kulüplere ve samimi sohbetlerin sürdüğü barlara kadar uzanan seçeneklerden biri mutlaka size göredir.
Otele Dönüş
Yılbaşı gecesi için sabaha kadar süren bir program yaptıysanız kaldığınız otele yakın yerleri tercih edin. Eğlence sona erdiğinde taksi bulmanız ya da toplu taşımadan yararlanmanız imkansız hale gelir. Taksilerin çoğu daha önceden rezerve edildiği için, taksi bulmanız oldukça zor. Etraftaki boş taksilerse sizi otelinize ulaştırmak için yüksek ücretler isteyebilirler.
Ertesi Gün…

prag_nasil_bir_sehir

Şehir tüm gece eğlenmenin verdiği yorgunlukla sessiz bir uykuya bırakır kendini… Tahmin edileceği üzere yeni yıl gecesinin sabahı şehir oldukça sakindir. Saatler ilerlediğinde Prag’ın size bir sürpriz daha yapar. Saat 17.00, 18.00 arası Vltava Nehiri kıyısına inerseniz 30 dakika boyunca süren havai fişek gösterilerini izleyebilirsiniz.
Prag’da  Ne yapılır?
Geleneksel publara gidin ve farklı biralar deneyin! Çeklerin biralarıyla gurur duymasının haklı bir nedeni var! Gidebileceğiniz geleneksel pubları öğrenmek için tıklayın.
Pub çıkışında tütsülenmiş soğuk uskumru ile kendinize bir ziyafet çekin.
Bir caz bara gidin ve müziği dinleyin.
Dev bir kilisede ya da konser salonunda bir klasik müzik konserine gidin.
Üşüdünüz mü? Eski Şehir Meydanı’nda seyyar satıcılardan sıcak şarap alın ve meydanda için.
Dans eden evi görün!
2014 Prag yılbaşı turları hakkında bilgi almak için tıklayın.
  •  

Leave a comment