Stories

2014’e Büyülü Bir Coğrafyada, Fas’ta Girin!

Güzel ve tarihi şehir Fas yeni bir yılı karşılamak için büyülü bir seçim. Geleneksel yeni yıl kutlamalarından sıkılanlar ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenler Kuzey Afrika’nın  bu gizemli şehrinde aradıkları farklılığı kesinlikle bulacaklar. Marakeş’ten yola çıkarak çölün kalbine bir yolculuk yapabilir ya da Atlas Dağları’nın güneyinde bulunan gürültü ve karmaşdan uzak Ouarzazate’ye bir gezi yapabilir, UNSECO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alınan Berberi şehri  Ait Ben Haddou ziyaret edebilirsiniz. Marakeş’te yapılacak o kadar fazla şey var ki, bu Binbir Gece Masallarına ait şehirden kolay kolay ayrılmak istemeyebilirsiniz.

marakes

Birçok Faslı yeni yılı evlerinde kutlamayı tercih eder. Turistler ve şehir sakinlerinin bir bölümü ise otellerdd ve kulüplerde düzenlenen kutlamalara katılmayı… Tabii çadırlarını alıp, çölün sakinliğinde, yıldızların altında ve kamp ateşinin karşısında yeni yılı karşılayan maceraperestleri de unutmamak gerek!
Yeni yıl kutlamalarının öncesinde ve sonrasında Marakeş’in size sunduğu güzelliklerin peşine düşmelisiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan Djemaa El-Fna Meydanı, Marakeş’in en büyük ve en canlı meydanıdır.
marakes
Yılan oynatıcıları, hikaye anlatıcıları, falcıları ve lezzetli yemekleri ile şehrin kalbinin attığı bu meydan sihirbazların numaraları, müzisyenlerin neşeli tınıları ve dansçıların yumuşak adımlarıyla şehirde bulunanları yanına çağırır.

Fas’ta Ne Yapılır?

Bunları yapmadan Marakeş’ten ayrılmayın:
Eski şehir merkezi Medine’yi görmeden,
Tanjin kebabını tatmadan,

tanjin_kebabi

Dünyanın en büyük ikinci camisi Hassan II’yi görmeden,
Pazar yerlerini gezmeden,
Anıtsal Koutoubia Cami’ni ziyaret etmeden,
Çölde Çay, Gladyator, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş etkileyici görüntülere tanık olmak için Atlas Stüdyolarını ziyaret etmeden,
Nane çayı servis edip, içmeden,
Yaşarken Yves Saint Laurent’e ait olan Majorelle Bahçeleri’ni gezmeden,
Argan yağı almadan…

Yılbaşı Gecesi Nerede Kutlanır?

Eğlence dolu bir yılbaşı gecesi geçirmek isterseniz. Fas’ın dünyaca ünlü gece kulüplerine göz atabilirsiniz.
Delano Sky Lounge
Marakeş’in en popüler Rooftoplarından Sky Lounge’da, şehrin manzarasının ve lezzetli menülerin tadını çıkarabilirsiniz. Ya da günbatımında lezzetli kokteyleri tadabilirsiniz.
Le Comptoir
Le Comptoir turistik görünse de Fas’ın en popüler restoranlarının ve gece kulüplerinin başında geliyor.
Theatro Marrakech
Bu Mega kulüpte yılbaşı gecenizi bir festivale dönüştürebilirsiniz. Haftalık olarak d eğişen temalarıyla Ibiza tipi bir kulüp eğlencesine hazır olun.
Yeni yıla büyülü bir başlangıç yapmak, tur ve rezervasyon konusunda bilgi almak için tıklayın.

Leave a comment