Stories

Kış için Sıcak Tatil Alternatifleri – I. Bölüm

Yağmur ve kar size göre değil mi? Kış bir an önce bitsin diye dört gözle bekleyenlerden misiniz? Yazlık elbiselerinizi, terliklerinizi, şortlarınızı mı özlediniz? Üzülmeyin, kış tatili demek illa dondurucu soğuk, sürekli kar yağışı, yağmur, rüzgar ve kış sporları anlamına gelmiyor. Siz yaz insanlarının bile bu soğuk havalarda içini ısıtacak tatil alternatifleri bulunuyor.
Suvayr, Fas, 21C
Okyanusun kenarındaki mavi balıkçı kayıkları, Suvayr, Fas

Okyanusun kenarındaki mavi balıkçı kayıkları, Suvayr, Fas

Fas seyahatiniz sırasında Marakeş yerine alternatif bir tatil yapmak isterseniz, Suvayr mutlaka ilginizi çekecektir. Serin deniz esintilerinin okşadığı bu kasabada eski meydanı çevreleyen surların üzerinden, baş döndürücü bir Atlantik manzarası sunar ziyaretçilerine. Suvayr’ın devamlı rüzgarları Kite Surfing’e de oldukça elverişli bir ortam yaratıyor. Gökyüzüne doğru başınızı kaldırdığınızda denizin üzerinde süzülen rengarenk uçurtmalar da bunun bir göstergesi… Kasabanın upuzun kumsallarını keşfetmek için at ya da deve kiralayabilirsiniz.
Beyaz evleri ve büyülü görüntüsüyle Fas'ın Suvayr kasabası

Beyaz evleri ve büyülü görüntüsüyle Fas’ın Suvayr kasabası

Suvayr’ın en önemli özelliklerinden biri de sanat! Ahşaptan yapılan sanat eserleri, müzik ve ahşap oyma kursları, seyahatiniz sırasında katılmak isteyebileceğiniz aktivitelerden biri olabilir.
Bu büyülü yolculuk hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Diani Kumsalı, Kenya
Diani Kumsalı'nın bembeyaz sahil şeridinde deveyle gezebilirsiniz.

Diani Kumsalı’nın bembeyaz sahil şeridinde deveyle gezebilirsiniz.

Hint Okyanusu’nun kıyısındaki Diani kumsalı Mombasa’nın güneyinde yer alır. Bu göz kamaştıran kumsal, 26 kilometrelik bembeyaz bir cennettir. Bölge Kolomb maymunlarının da yaşam alanıdır. Burada rehberler eşliğinde maymunların yaşamlarını gözlemleme fırsatı da bulabilirsiniz. Denizde ise sizi köpek balıkları bekler. Rehberli turlarla köpek balığı safarisine çıkabilirsiniz.
Dünya’nın en güzel sahillerinden birine macera dolu bir yolculuğa hazırsanız tıklayın.
Koh Lanta, Tayland, 31C
Koh Lanta Milli Parkı'nda bulunan deniz feneri...

Koh Lanta Milli Parkı’nda bulunan deniz feneri…

Tayland’ın güneybatı sahilinde bulunan Andaman Denizi’nde bir ada olan Ko Lanta, bembeyaz kumlarla örtülü 9 kumsalı ile göz alıcıdır. Aynı zamanda efsanevi dalış alanları Hin Daeng and Hin Muang’a en yakın ada konumunda olması, su sporları ile ilgilenenler açısından adayı eşsiz kılar. Ada çok kültürlü yapısıyla her zaman hareketlidir. Bölgenin en ilgi çekici yerlileri hala kendi dillerini konuşan, Deniz Çingeneleri’dir. Bölgenin yakında bulunan Lanta ve Khao Mai Kaew doğal güzellikleriyle, günlük geziler için harika seçeneklerdir.
Thailand’ın rüya gibi doğasını keşfe çıkmak için tıklayın.

Leave a comment