Stories

Kış için Sıcak Tatil Alternatifleri – II. Bölüm

Tulum, Meksika, 28C
Karayiplerin turkuaz sularının kıyısında bulunan Maya tapınağı kalıntıları

Karayiplerin turkuaz sularının kıyısında bulunan Maya tapınağı kalıntıları

Yucatán Yarımadası’nın doğu sahilinde bulunan Tulum, Mayalar’a ait harabelerin üzerinde bulunuyor. Kasaba güzelliğini bembeyaz sahili ve Karayipler’in berrak sularıyla taçlandırıyor. Bu muhteşem manzara, birçok insanı büyülenmişçesine kendine çekiyor. Gündüz iyice kalabalıklaşan Tulum’un keyfini çıkarmak için en ideal saatler günbatımı ile geliyor. Tulum’da birçok butik otel, restoran ve bar seçeneği de mevcut. Yerli balıkçıların rehberliğinde çevrede bulunan bataklık ve sazlıkları gezmek de mümkün. Tulum su sporlarını sevenler için de harika alternatifler barındırıyor. Çevrede yer alan mağaralarda dalış yapabilir, Karayipler’in parlak sularının tadını yüzerek çıkarabilir ya da mercan kayalıkları çevresinde şnorkelle dalış yapabilirsiniz. Tulum’a 30 dakika uzaklıktaki Coba’yı ziyaret etmek de burada kalırken yapabileceğiniz aktiviteler arasında. Coba da antik Maya uygarlığından izler taşıyor. Coba’daki piramidi ziyaret ederek, etraftaki orman manzarasının tadını panoromik olarak çıkarabilirsiniz.
Miami, ABD, 26C

miami_kumsalı

Amerika’nın güney sahillerinde kış, güneş anlamına geliyor. Miami ise güneş, alışveriş ve sıcacık kumların Amerika’daki adı! Harika sahillerin tadını çıkarırken birçok kültürel aktiviteye de katılabilirsiniz. Etrafta gezecek onlarca müze, sanat galerisi ve tiyatro varken bu muhteşem şehirde “sıkılmak” kelimesi geçersiz kılınmış.
Miami’de kışa inat sıcacık bir tatil geçirmek için tıklayın.
Porto Riko, Karayipler, 29C

Porto Rico

Porto Riko’nun başkenti San Juan oldukça ilgi çekici bir destinasyondur. Kış ortasında güneşin keyfini çıkarmak isteyenler içinse harika bir tercih. Şehir surları ve kalesi ile tarihle kucaklaşır. Şehrin dar sokaklarında gezerken karşılaşacağınız eski surlar, sizi bambaşka bir zaman dilimine taşır. El Condado ve Isla Verde Porto Rico’nun en güzel sahillerine sahip bölgelerdir. Şehri çevreleyen El Yunque Yağmur Ormanları içerisindeki yürüyüş rotaları ile sizi gizemli bir dünyada yolculuğa çıkarır. Ormanda yapacağınız yürüyüşün ardından, La Mina Şelalesi’nin doldurduğu havuza ulaşılır. Ormanda kamp yapmak da serbesttir fakat, bir işletmeye bağlı kamp alanları bulunmaz.
 Latin Amerika’nın ve Karayiplerin turkuaz sularının cağrısını yanıtlamak size işte bu kadar yakın.

Leave a comment