Stories

Sevgililer Günü’nde Işığın Şehri Paris’teyiz!

paris_sevgililer_günü

  • Sevgililer Günü’nü geçirmek için dünya üzerinde daha romantik bir yer olabilir mi? Kalbinizde en özel yeri ayırdığınız kişiye, unutamayacağı bir gün armağan etmek isterseniz fazla düşünmenize gerek yok. Eğer o da sizin gibi bir seyahat tutkunuysa birlikte unutamayacağınız bir seyahat sizi bekliyor demektir.
  • Birlikte Woody Allen filmlerinin klasik sahnelerinden birini yaşamaya ne dersiniz? Pont Marie’nin altında romantik bir valtzin ardından, Seine Nehri kıyısında ona “Seni seviyorum” demelisiniz!
  • Champs-Élysées’de bulunan Paris’in ünlü kabaresi Lido’ya gidin ve şampanya eşliğinde leziz Fransız yemeklerinin tadına varın. http://www.lido.fr/us/valentines-day/

paris_aşk_kilit_köprü

  • Aşkınızı sağlamlaştırın! İşte size sadece Paris’te yapabileceğiniz başka bir Sevgililer Günü aktivitesi daha! Notre Dame ve Pont de l’Archevêché arasındaki köprünün tellerine, siz de aşkınızı sembolize eden bir kilit takabilirsiniz.
  • Şampanya ve makaronla aranız nasıl? Onunla birlikte Fransızların en iyi şampanyalarından biri olan Veuve Clicquot içmeye ve yanında Pierre Hermé’nin eşsiz makaronlarından yemeye ne dersiniz?
  • Fransa’nın en ünlü konsept mağazalarından Merci’nin ferah ve ilgi çekici atmosferini mutlaka görmelisiniz. Klasik Yves Saint Laurent tasarımlarından tutun da, genç Fransız tasarımcıların elinden çıkan modern parçalara kadar birçok ürün bulabileceğiniz Merci; rahat koltukları, okuma köşeleri ve kahve dükkanıyla sadece bir mağaza olmanın ötesinde, size keyifli bir atmosferde sıcacık kahvelerinizi yudumlarken birbirinizi ne kadar sevdiğinizi söyleme imkanı da sunuyor.
Adres: 111 boulevard Beaumarchais, 3rd arrondissement
Metro: Saint-Sebastien Froissart
Tel: +33 (0)1 42 77 01 90
Mağaza her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık.
http://www.merci-merci.com/en/
  • Kitap kurdu çiftlerin bayılacağı bir başka önerimiz ise Shakespeare and Company kitapçısı! Bu kitapçının kokusunu mutlaka içinize çekmelisiniz. http://shakespeareandcompany.com/
  • Tarih ve klasik müzik tutkunu bir çiftseniz, gotik mimarinin eşsiz bir örneği olan La Sainte-Chapelle’i ziyaret etmelisiniz.
  • Günbatımında Sacré-Cœur Bazilikası’nın en tepesine tırmanıp, buradan Eiffel Kulesi’nin ışıklarını izlemelisiniz.

Leave a comment