Stories

Buz, Kar ve Müzik Festivalleri

Harbin Buz Festivali, Çin

Harbin Buz Festivali, Çin

Buzdan dev heykeller ve gecenin içinde parlayan ışıklar sizi de büyüler mi? Cevabınız ‘evet’se, 2014 kışının sizin için birbirinden ilginç ve heyecan verici festivallerle dolu olduğunu söyleyebiliriz. Kışın güzelliklerinin izini sürmek sizi Çin’e ya da Japonya’ya doğru, uzun ve keyifli bir kış seyahatine götürebilir. Her yıl Çin’de gerçekleştirilen Harbin Festivali’nden tutun da, Japonya’nın Sapparo şehrinde düzenlenen kar festivaline kadar birbirinden heyecanlı seçenekleriniz olduğunu söyleyelim.

Sapporo Festivali, Japonya

Sapporo Festivali, Japonya

Kanada’nın Quebec ve Banff kentleri de size eşsiz festival deneyimleri sunuyor. Bu festivallerin size sunduğu benzersiz doğa güzelliklerinin yanında bir dolu kış aktivitesi de cabası. Buzdan duvarlara tırmanabilir, tonlarca ağırlıktaki buzdan heykelleri izleyebilir ya da Sapparo’nun karlar kraliçesi ile fotoğraf çektirebilirsiniz.

Festival Tarihleri
  1. Harbin Buz Festivali 5 Ocak- 5 Şubat
  2. Banff Karlı Günler Festivali 12 Ocak – 10 Şubat
  3. Quebec Kış Festivali 1-17 Şubat
  4. 65. Sapparo Kar Festivali 5 – 11 Şubat
  5. Buz Müziği Festivali

Buz Müziği Festivali (Ice Music Festival) müzikseverlere benzersiz bir deneyim sunuyor. Bu konserdeki tüm müzik aletleri buzdan yapılıyor. Norveç’in Geio bölgesinde gerçekleştirilen festival, Ocak ayının ilk dolunayında gerçekleştiriliyor. Müziğin yanında, kış sporlarının da tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Ice Music Festival 24-27 Ocak tarihlerinde gerçekleşiyor.

Tromso Kuzey Işıkları Festivali
Kuzey Işıkları, Norveç, Tromso

Kuzey Işıkları, Norveç, Tromso

Kuzey ışıklarının büyüsünün en yoğun hissedildiği yerlerden biri de Norveç’te gerçekleştirilen Tromso Kuzey Işıkları Festivali. Festival jazz’ın ve kuzey ışıklarının büyüsünü birleştiriyor.

Unutmayın! Kuzey ışıklarını izlemek için en iyi zaman akşam 6 ile sabah 1 arasıdır. Eylül ayından Mart ayına kadar Kuzey ışıklarını net bir şekilde görebilirsiniz. Bu gizemli ışıkları Norveç’in her bölgesinden izleme şansınız olsa da, en iyi manzarayı Kutup dairesinin içerisindeki bölgeler sunar.

 

Leave a comment