Stories

Cortina’da Kayak Tatili

Alp Dağları’nın güneyinde, Dolomitler Bölgesi’nde bulunan Cortina d’Ampezzo küçük nüfuslu bir kent olmasına rağmen İtalyan sosyetesinin göz bebeğidir. Farklı zorluk derecelerindeki çok sayıda pistiyle kış sporları tutkunlarının da.
Cortina Kayak Pisti

Cortina Kayak Pisti

 

Bir çok kış sporu dünya kupası etkinliğine ev sahipliği yapan şehrin bir başka önemli özelliğiyse 1956 yılında Dünya Kış Olimpiyat Oyunları’nın burada düzenlenmiş olmasıdır. Şehrin ünü spor karşılaşmalarıyla sınırlı kalmaz. Cortina d’Ampezzo denince alışveriş, leziz İtalyan yemekleri ve hareketli gece hayatından bahsetmemek imkansızdır.
Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Cortina, göz okşayan özellikleriyle sinemada da kendine sağlam bir yer edinmiştir. “Pembe Panter”den tutun da, 1981 yapımı James Bond filmi “Yalnız Senin Gözlerin İçin” de dahil olmak üzere birçok filmin unutulmaz sahneleri burada çekilmiştir.

shutterstock_20289196

Cortina’da pistler saat 5 civarı boşalır ve kent sakinleri Cortina’nın heyecan ve eğlence dolu gecelerine hazırlanmaya başlar. Tüm gün kaymanın keyfini sürdükten sonra, şehrin havalı butiklerinde ünlü tasarımcıların kıyafetlerini bulabilir, Michellin yıldızlı restoranlarda leziz yemekler tadabilir ve günün yorgunluğunu ışıklı gece kulüplerinde atabilirsiniz.
Cortina bahar aylarında ziyaretçilerine sonsuz güzellikte manzaralar armağan ediyor.

Cortina bahar aylarında ziyaretçilerine sonsuz güzellikte manzaralar armağan ediyor.

Kaymayı ve alışveriş yapmayı seviyorsanız, bu kış olmanız gereken yer cortina! Bu pistlerine doyum olmayan, hem şık hem de zarif İtalyan şehrini ziyaret etmek için tıklayın.

 

 

 

Leave a comment