Stories

Avrupa’nın En Havalı Kayak Merkezi: St. Moritz

St. Moritz, İsviçre

St. Moritz, İsviçre

İsviçre’nin masal kentine; spor, alışveriş ve eğlence dolu bir yolculuğa hazır mısınız? Alp Dağları denince akla ilk gelen ülke olan İsviçre’nin en ünlü kayak merkezidir St. Mortiz. Bu ünvanı heyecan dolu pistleri ve eşsiz doğasıyla olduğu kadar onun çekimine kapılıp her kış bu kente ayak basmadan rahat edemeyen krallar ve kraliçelere, Kate Moss ve George Clooney gibi ünlülere de borçludur.

 

St. Moritz Gölü

St. Moritz Gölü

Zümrüt yeşili ormanları, 350 kilometrelik pistleri, 322 gün boyunca dağların üstünde yükselen parlak güneşi ve tüm sezon boyunca koruduğu kar kalitesi ile dünyanın en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri konumundadır.
St. Moritz’in çevresinde, 4 ünlü kayak bölgesi bulunur: Corviglia, Corvatsch, Diavolezza ve Zuoz. St. Mortiz’de deneyimli kayakçıların tercihi Diavolezza-Lagalb Bölgesi. Zorlu pistlerinde oldukça tatmin edici bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. 350 kilometreye varan pistleriyle, St. Moritz orta seviye sporcular için de idealdir. Bu kayak cenneti kendini geliştirmek isteyen sporcular için bulunmaz bir fırsat sunar: İsviçre’nin ilk kayak okulu, 1929 yılında kurulan Schweizer Skischule! Okulda snowboard ya da kayak dersleri alabilir ve tekniğinizi geliştirebilirsiniz.
St. Moritz, İsviçre

St. Moritz, İsviçre

Mutlaka Görün
Eğik Kule: Tarihi 12. yüzyıla dayanan kule St. Moritz’in simgesidir.
Heidi’nin Kulübesi: Heidi’yi hatırlar mısınız? İşte meşhur Heidi’nin kulübesi de St. Mortiz’dedir. Filmin çekildiği kulübe, şehri ziyaret eden seyyahların gözdesidir.
White turf yarışları kışın donmuş olan, St. Moritz Gölü üzerinde her yıl Şubat ayında düzenlenir.

White turf yarışları kışın donmuş olan, St. Moritz Gölü üzerinde her yıl Şubat ayında düzenlenir.

 

White Turf: 1907 yılından beri düzenlenen White Turf at yarışları St. Mortiz’in heyecanla beklenen etkinliklerindendir. Her yıl Şubat ayında St. Moritz’in donmuş gölü üzerinde gerçekleştirilen yarışlar gölün kenarına kurulan tahta tribünlerden seyredilebilir.
St Moritz pistlerinde kış tatilinin tadını çıkarmak sizin de aklınıza düştüyse tıklayın.

 

 

Leave a comment