Stories

Sevgililer Günü’nde İstikamet, Masal Şehri Prag!

prag
Her 14 Şubat’ta “Sevgililer Günü de neymiş, romantizm benden çok uzak” cümlesini kuranlardan mısınız? Konu masal şehri Prag ise baştan söyleyelim bu büyülü kentin içinizde romantik hisler yaratmasının önüne geçemezsiniz.
Romantizm denince akla ilk gelen şehir olmasa da Arnavut kaldırımları ve geçmişin tılsımlı havası, Prag’ı kolayca dünyanın en romantik şehirleri sıralamasında üst sıralara çıkarır. Bu muhteşem şehirde, birlikte unutulmaz bir gün geçirmek isterseniz sizinle paylaşacağımız küçük sırlara kulak vermelisiniz.
Charles Köprüsü
Charles Köprüsü Prag’ın en romantik yerlerinden biridir. Bu gotik tarzda inşa edilmiş, taş köprü eski kenti yeni kente bağlar. Özellikle akşam saatlerinde köprüyü ziyaret edin ve Prag Kalesi’nin size sunduğu eşsiz manzaranın tadını birlikte çıkarın. Kalenin yumuşacık ışıklandırması gecenizi daha da romantik kılacaktır. Şanslıysanız köprünün üzerinde bu romantik anınızı pekiştirecek bir müzisyenle de karşılaşabilirsiniz.
Petrin Tepesi
“Prag’ın en güzel manzarası nerede?” mi dediniz? O zaman sizinle Petrin Tepesi’ne doğru bir yolculuğa çıkalım. Şehrin içinden kısa bir yürüyüşle varacağınız tepe, şehrin tüm güzelliğini ayaklarınız altına serer. Birlikte sıcak şarap içip, Prag’ı seyretmek için daha iyi bir yer olmadığını söyleyebiliriz.
Faytonla Prag Turu

pragda_yilbasi

Eski şehir meydanında bir çok faytonla karşılaşacaksınız. Prag’ın dar, Arnavut kaldırımlı sokaklarını keşfe çıkmak için bu faytonları kullanabilirsiniz. Sokak satıcılarından alacağınız sıcak şaraplarınızla birlikte, daracık sokaklarda faytonla gezmek hem romantik hem de içinizi ısıtacak bir aktivite olacaktır.
Black Angel’s Bar
Günün yorgunluğunu atmak için, romantik bir restoran yerine, rahat ve sıcak ortamıyla Black Angel’s Bar’ı tercih edebilirsiniz. Barın girişi kadim Astrolojik Saat’in tam çaprazında yer alır. Saati seyrederken girişi görmeden geçmeniz muhtemel. Girişi bulçup, merdivenlerden aşağı indiğinizde Black Angel’s Bar’ın yüzlerce mum ile aydınlatılan loş ortamında bulursunuz kendinizi… Kalabalıktan ve gürültüden uzak, sakin bir ortamda, mum ışığı ve piyano eşliğinde barın menüsünün keyfini çıkarabilirsiniz.
Paris Caddesi
İki tarafı ağaçlarla kaplı bu cadde, Prag’ın en havalı ve en turistik caddesidir. Caddenin adı lüks mağazalar ve dünya markalarının bulunduğu mağazalarla birlikte anılır. Kabul ediyoruz, diğer önerilerimize nazaran çok da romantik bir Sevgililer Günü aktivitesi değil. Fakat bu mağazalarda dolaşmaya ve biraz alışveriş yapmaya hangi kadın hayır diyebilir? Caddede yapacağınız yürüyüşün ardından Prag’ın en lüks kafe ve restoranlarında yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
2014′te masal şehri Prag’da unutulmaz bir sevgililer günü geçirmek için tıklayın.

Leave a comment