Stories

En Romantik Venedik

Venedik Karnavalı, İtalya

Venedik Karnavalı, İtalya

Venedik, dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak nam salmıştır. Gizemli havası, süslü maskeleri ve Venedik Festivali ile bu ünvanı fazlasıyla da hak eder.
Hava Nasıl Oralarda?

venedik5

Kış aylarında Venedik’te hava sıcaklıkları çok nadir olarak 0’ın altına düşer. İklimi yumuşaktır ve kar yağışı hemen hemen hiç görülmez. Venedik Festivali dışındaki zamanlarda turist sayısı azalır. Bu nedenle kış ayları şehrin gerçek yüzünü görmek için en iyi zamandır. Tüm bu özellikleri ile Venedik, 14 Şubat sürprizleri için iyi bir seçimdir.
Gondol Sefası

venedik4

Birbirini seven ve romantik bir gün geçirmek isteyen çiftler için yapılacak aktivitelerin başında gondol gezintisi gelir. Kanal boyunca yapacağınız 1 saatlik gezinti, sarılıp, şehrin renkli evlerini ve kanalın taş köprülerini seyretmek için birebirdir.
Gün Batımı Turu

venedik7

Gerçekliği bir kenara bırakmak ve hayal alemine dalmak için Venedik’in gün batımından daha iyi bir manzara zor bulunur. Batarken gökyüzünü kızıl ve sarı renklere boyayan güneş, gerçekliği, yumuşak hatlı siluetlere dönüştürür. Romantik bir gün geçirmek istiyorsanız, bilin ki gününüz bu tur olmadan eksik kalacaktır.
Rialto Köprüsü

venedik1

Büyük Kanal’ın üzerinde yer alan Rialto Köprüsü, Venedik’in en ünlü köprüsü ve şehrin simgesidir. Birlikte Rialto Köprüsü üzerinden geçerek karşınıza çıkacak sevimli dükkanların ve tatlı kafelerin tadını çıkarın. Köprüyü ziyaret etmek için en iyi zaman, sabahın erken saatleri ve akşam saatleridir. Gün boyu oldukça kalabalık olan köprü bu saatlerde huzur bulur. Tüm ışıklar kapalıyken köprünün üzerinden harika Venedik manzarasını izlemek, romantizm dolu bir deneyim olacaktır.

venedik2

Küçük bir ipucu: “Seni Seviyorum”un İtalyancası: “Ti Amo”…
Lido Kumsalı’nda Baş Başa Yürüyüş
Adriyatik Denizi’ne aşkınızı fısıldamaya hazır mısınız? Venedikliler’in sıcak yaz günlerinde serinlemek için gittikleri Lido, Venedik Film Festivali nedeniyle birçok ünlü film yıldızın da vazgeçilmez yürüyüş rotasıdır. Lido Kumsalı’nı 14 Şubat’ta ziyaret edecek olmanın en güzel yanı, kumsalın oldukça tenha fakat hala büyüleyici derecede güzel olmasıdır.

Leave a comment