Stories

Mart Ayında Nereye Seyahat Edebilirsiniz?

Wadi Ramm, Ürdün
wadi ramm_ürdün
Kıpkırmızı kumları, dev kaya oluşumları ve her yeri saran sessizliği ile kendinizi Dünya üzerinde değil de Mars’ta hissedeceksiniz. Ürdün Wadi Rum; tarih öncesi oymaların, taş köprülerin, kumtaşı duvarların izini sürenleri çağırıyor. Çölün yüksek sıcaklığını hissetmeyeceğiniz için Wadi Rum’un keyfini en rahat Mart ayında çıkarabilirsiniz.
Amsterdam, Hollanda
Netherlands tulip fields
Netherlands tulip fields
Lalelerin memleketi Hollanda, baharın gelmesiyle birlikte bambaşka bir kimliğe bürünür. Kışın örtüsünü üzerinden atan şehir, güneşin altında parlayan binlerce yaprağın yarattığı renk cümbüşüyle yeniden hayat bulur. Dünya’nın en büyük çiçek bahçesi Keukenhof’a Amsterdam’dan 40 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. 20 Mart’ta açılan bahçe her yıl 800.000’in üzerinde ziyaretçi tarafından gezilir.
Dublin, İrlanda
st_patricks_day.jpg
St. Patrick’s Day, Avrupa’nın birçok ülkesinde hatta Nasa Uzay İstasyonu’nda bile kutlanır. İrlanda’nın koruyucu azizi St. Patrick adına düzenlenen bu kutlamaların en hararetli partilerle kutlandığı yer, tabii ki Dublin’dir. Her yıl 14-17 Mart tarihleri arasında, hiç durmayan canlı müzik, yiyecek standları, bot yarışları, yürüyüş turları, eğlence fuarları ve geçit törenleri eşliğinde kutlanan St. Patrick’s Day için şehir meydanı yeşil ışıkla aydınlatılır.
Budapeşte, Macaristan
Opera-House-Budapest-Spring-Festival
Her yıl Mart ayının son iki haftasında, Budapeşte’de şehrin en önemli kültürel aktivitesi olan Bahar Festivali düzenlenir. Opera, konserler, bale, dans, tiyatro ve sergilerden oluşan ellinin üzerinde performansı izleyebileceğiniz Bahar Festivali’nde çocuklar için de etkinlikler yer alır.
Kuzey Hindistan’da Herhangi Bir Yer
Holi Festivali, Hindistan
Holi Festivali, Hindistan
Şeytan Hiranyakashipu’nun Krishna tarafından yenilmesinin ve baharın gelişinin kutlandığı Holi Festivali, Dünya’nın dört bir yanından birçok turisti, Mart ayında Hindistan yollarına döker. Renklerin festivali Holi esnasında Hindistan’ı ziyaret ederseniz siz de rengârenk toz boyalara maruz kalabilirsiniz. Holi’ye katılmayı planlıyorsanız, arkasından üzülmeyeceğiniz kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz. Holi, Kuzey Hindistan’ın birçok yerinde kurtlanmasına rağmen, festivalin en hareketli geçtiği yerler, Delhi, Jaipur, Mathura ve Shantiniketan’dır.

Leave a comment