Reviews

Balayı Özel: Phuket’in En Romantik Restoranları

Baan Rim Pa

kaneang-pier

Baan Rim Pa, ‘Tepenin yanındaki ev’ anlamına geliyor. Patong Plajı’nın kayalık bölümünde yer alan restoran 20 yıldır burada hizmet vermeye devam ediyor. Tik ağacından inşa edilen bu iki katlı sevimli açık hava restoranı, Tayland mutfağının lezzetlerini keşfedebileceğiniz bir mekan. Baan Rim Pa kuş bakışı körfez manzarası ile doğa tutkunlarının favori mekanlarından biri haline gelmiş durumda. Saat 19.00  sularında canlı piyano eşliğinde romantik bir yemek yiyebileceğiniz Baan Rim Paa’da, gecenin sonunda ödeyeceğiniz hesabın da makul seviyede olacağını belirtelim.
http://www.baanrimpa.com/
Adres: Prabaramee Yolu, Patong Kumsalı
Telefon: 076-340789
Öğlen saatlerinde açılan restoran gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışıyor.
Raya House

Raya House

17 yıldır Phuket’i ziyaret eden turistlere hizmet veren Raya House’un menüsü Phuket tarzı Tayland yemekleri ile öne çıkıyor. Restoranın hikayesi de içinizi ısıtacak cinsten. Raya House’un sahibi Pa’Gularb, eski bir banka çalışanı. Raya House’u açmaya yemeklerini çok beğenen arkadaşlarının ısrarı ile karar veriyor. Restoranda pişen yemeklerin malzemelerini şu an bile kendisi yerel pazarlardan seçerek alıyor. Bu taptaze seçmece lezzetler, Pa’Gularb’ın aile tarifleri ile karşı konulmaz Tayland yemeklerine dönüşüyor. Pa’Gularb’ın spesyali ise hindistan cevizi ve köri ile pişirdiği yengeç yemeği.
Adres: New Dibuk Yolu
Her gün saat 10.00 ve 23.00 saatleri arasında açık
Restoranın fiyatları makul düzeyde.
Acqua 
 acqua
Bütçe sıkıntınız yoksa ve ruh eşinizle harika bir yemek yemek istiyorsanız, Phuket’in en iyi İtalyan Restoranı Acqua’da aradığınız romantik ortamı ve lezzetli İtalyan yemeklerini bulabilirsiniz. Sheraton Laguna’nın baş aşçısı Alessandro Frau’nun sahipliğindeki Acqua, 2009 yılında açıldı. Geleneksel, yöresel ve modern İtalyan mutfağının en lezzetli örneklerini, romantik bir ortamda tadabileceğiniz restoranın pizzaları, İtalya’dan getirilen odun fırınında özenle pişiriliyor. Acqua’nın spesyalleri “Sarı Finlandiya Tonbalığı ve Kılıç Balığı Karpaçyo”. Katalan usulü hazırlanan ıstakoz salatası da restoranın en beğenilen lezzetleri arasında yer alıyor.
http://www.acquarestaurantphuket.com/
Adres: Prabaramee Yolu, Kalim Körfezi
Telefon: +66 (0) 7661 8127;
Hergün 17.00 – 23.00 saatleri arasında açık
Fiyatlar oldukça yüksek.
Kan Eang 

kaneang-pier

Kan Eang, huzur anlamına geliyor. Tam 40 yıldır Phuket’te hizmet veren bu restoran Chalong iskelesinin güneyinde yer alıyor. Restoran uluslararası standartlarda deniz ürünleri servisi ile ünlenmiş. Restoranda servis edilen deniz ürünleri her sabah balıkçılar tarafından en taze hali ile restorana getiriliyor. Menünün en popüler üyeleri ızgarada pişirilmiş deniz ürünlerinden oluşuyor. Mürekkep balığı, Phuket ıstakozu, saşimi, mavi yengeç ve kaplan karidesi restoranın en çok tercih edilen lezzetleri arasında yer alıyor.
Kan Eang’da yiyeceğiniz yemeklerin sırrı pişirilme yönteminde. Restoran şefleri odun kömürü yerine hindistancevizi kabukları kullanıyor. Böylece deniz ürünleri daha düşük ateşte, tüm aromalarını salarak pişme imkanı buluyor.

http://www.kaneang-pier.com/

Adres: Chalong Körfezi İskelesi
Telefon: +66 (0) 7638 1212; 
Hergün 07.00 – 23.00 saatleri arası açık.
Restoranın fiyatları makul düzeyde.
Kruvit Raft

kruvitraft

Bir adanın ortasında, kalaslardan yapılmış bir salın üzerinde yemek yediğinizi hayal edin! İşte Kruvit Raft’ın en önemli özelliği de bu. Restoranın menüsü günlük olarak değişiklik gösterebiliyor. Kruvit Raft’ın değişmeyen ve vazgeçilmeyen lezzetleri ızgara ıstakoz, kaplan karidesi ve mavi yengeç. Restoranda yer alan sallar, minik iskeleleri andırıyor. Samimi bir ortamda, taptaze deniz ürünlerinin tadını çıkarmak isteyen çiftler için oldukça cazip bir mekan.
http://www.kruvitraft.com/
Adres: Mapharo Adası, Koh Khaow ,Muang, Phuket
Telefon: 086 6870892
Restoranın fiyatları makul düzeyde.
Ruh eşinizle Phuket’e unutulmaz bir balayı seyahati size bu kadar yakın.

Leave a comment