Reviews

Maldivler: Hayatın Güneşli Yüzü

Muhteşem doğası ile fotoğraflarını gördüğümüz an bizi büyüleyen Maldivler’in 1190 adadan oluşan bir cumhuriyet olduğunu biliyor muydunuz? Bu küçük ama büyüleyici mercan adalarının 281 tanesinde yerleşim var. Üzerinde insanların yaşadığı adaların 96 tanesiyse “otel ada” olarak kullanılıyor.
Sahile doğru keyifle uzanıp dalgaların sesini dinleyebileceğiniz bu çardakta uzanmak ister miydiniz?

Sahile doğru keyifle uzanıp dalgaların sesini dinleyebileceğiniz bu çardakta uzanmak ister miydiniz?

Başkenti Male olan Maldivler, Asya’nın hem yüz ölçümü hem de nüfus olarak en küçük ülkesi. Ülkenin toplam nüfudu 300 bin kişi. Maldivler tamamen adalardan oluştuğu için tüm ulaşım deniz yoluyla yapılıyor. Ulaşım için tekneler ve deniz uçakları kullanılıyor.
Kuşbakışı Başkent Male

Kuşbakışı Başkent Male

Maldivler’de yapılacak aktivitelerin başında su sporları geliyor. Derin dalıştan, şnorkelle dalışa, tekneyle balık avlama turlarından, dalga sörfüne kadar çeşitli su sporları ile tatilinizi tatlandırabilirsiniz.
Büyülü sualtı dünyası
Konu mercan adaları olunca, sualtı dünyası daha da büyüleyici nitelikler kazanıyor. Hint Okyanusu’nun binbir renkli balıkları, sizi parlak turkuaz renkli denizin gizemlerini keşfetmeye çağırıyor. Tekneyle çıkacağınız günbatımı turları ise Maldivlerin görkemli doğal güzelliklerini keşfetmenin başka bir yolu.
Ne yenir?
Halkı balıkçılıkla geçinen adalar ülkesinin yemek kültürüne Hint ve Srilanka mutfağı hakim. Tabii renkleri ve görünümleriyle tropikal meyveleri de unutmamak lazım.
Ulaşım
Adalar arasında ulaşım oldukça pahalı çünkü her otelin kendine ait teknesi ya da deniz uçağı bulunuyor. Otelinizden ayrılıp başka bir otele gitmek istediğinizde bu araçları kullanmanız gerektiğini unutmayın.
Maldivler’e Seyahat Etmek için En Uygun Zaman Nedir?
Hava durumu sitelerini incelerseniz; Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları dışında Maldivlerin sürekli yağışlı olduğunu göreceksiniz. Fakat bu yağışlar tatilinizi etkileyecek kadar şiddetli ya da günler süren yağışlar olmuyor. Kasım ve Haziran ayları arasında herhangi bir zaman seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik yağmurların en yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında bile otellerde yer bulunmayabiliyor.
Adaları çevreleyen dümdüz ve bembeyaz kumsalları, lagünlerle çevrelenmiş dalgasız sahilleri ile Maldivler’e hayatınız boyunca unutamayacağınız bir yolculuğa çıkmak için tıklayın.

Map Location

Leave a comment