Reviews

Phuket’te Balayınızda Yapabileceğiniz 10 Romantik Aktivite

Phuket Balayı

Gürültülü, kalabalık, karmaşık… Başkalarının ne dediğine bakmayın. Bembeyaz kumsalları ve hayranlık uyandıran doğasıyla balayınızı Phuket’te geçirmek istiyorsanız önünüzde hiçbir engel yok.
1. Sahil kenarında romantik bir akşam yemeği yiyin.
Phuket’in en romantik 10 restoranını keşfetmek için tıklayın.

baanrimpa

2. Havuzlu bir villa kiralayın.
Balayı için ayırdığınız bütçe yeterliyse, Phuket’te kendine ait havuzu olan bir villa kiralayabilirsiniz.
phuket_günbatımı
3. Tekneyle gün batımı gezilerinden birine katılın.
Özel bir tekne gezisi kadar romantik olmasa da gün batımı turları düzenleyen teknelerle denize açılabilir, gökyüzünü binbir renge boyayan gün batımını ruh eşinizle izleyebilirsiniz.
4. Tüm gününüzü eşinizle birlikte bir spa merkezinde geçirin.
Taylandlıların şifalı elleri ile, vücudunuzu ve ruhunuzu arındırın. Adadaki bir çok otelde çiftlere özel spa hizmeti verilir. Masaj, süt banyosu, sauna ve aromaterapi sayesinde spadan ayrıldığınızda kendinizi tüy kadar hafif hissedeceksiniz.

Phang Na

5. Phang Na Körfezi’ni keşfe çıkın.
Muhteşem güzellikteki lagünleri ile bir doğa mucizesi olan Phang Na Körfezi’ni, kiralayacağınız, rahat kanolara uzanarak turlamak kulağa çekici geliyor değil mi? Minik dalgaların kanoya çarparken çıkardığı sesi dinleyerek körfezi dolaşmak ruhunuza da çok iyi gelecek.

Şnorkel

6. Şnorkelle dalın.
Bir hız teknesi kiralayın ve Phuket çevresindeki adaları keşfe çıkın. Mola verdiğiniz koylarda ve adalarda el ele tutuşup, şnorkelle dalarak turkuaz rengi suların altındaki gizemli ve renkli dünyayı birlikte keşfedin.
Similan Adasi

Similan Adasi

7. Similan Adası’nda bir bungalov kiralayın.
Bu muhteşem adada, yıldızların altında birbirinizin kulağına aşk sözleri fısıldayabilir, her yıldız kayışında bir dilek tutabilir ve en önemlisi sabahın erken saatlerinde, ada henüz ziyaretçilerle dolup taşmamışken, masmavi okyanusun tek sahibiymiş gibi davranabilirsiniz.

Büyülü sualtı dünyası

8. Beraber dalış yapın.
İşte size ruh eşinizle birlikte yapabileceğiniz heyecan verici bir aktivite! Birlikte Scuba dersi almaya ne dersiniz? Andaman Denizi kısa bir kurs sürecinin ardından gizemli ve renkli hazinelerini sizinle paylaşmaya razı olacak.
Mai Khao

Mai Khao

9. Mai Khao Kumsalı’nda romantik bir yürüyüş yapın.
Harika bir Phuket sabahını daha da unutulmaz hale getirmek isterseniz, 11 kilometre uzunluğundaki çölleşmiş Mai Khao Kumsalı’nda uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Dalgaların sesi ve güneşin parlak ışıkları altında konuşacak çok şey bulacaksınız.
Phi Phi
10. Phi Phi Adası’nda baş başa romantik bir gece geçirin.
Mucizelere inanır mısınız? Cevabınız “hayır”sa, Phi Phi Adası’nda bir gün geçirmenizi öneririz. Birlikte adanın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir ya da Andaman Denizi’nin harikalarını şnorkelle keşfedebilirsiniz.

Leave a comment